Dveře

4. března 2016 v 13:49 | Markéta Kaki |  Týdnata

"Kdy už tam budeme?"
Opravdu, ta holka mi už začínala lézt krkem. Pořád o něčem žvanila a bylo jí úplně jedno, že jí vůbec neposlouchám. Na něco se mě pořád ptala, chtěla vědět úplné zbytečnosti a věci, které byly vyloženě osobní. Nebudu jí brát, že potřebuje dopodrobna vědět, co se bude dít, když už je tak důležitá, ale opravdu, opravdu nepotřebuje vědět, co má rád drak na snídani. Užívala si to, že mě mohla štvát? Jo, ty její všetečné otázky byly asi nejhorší.
"Do toho chrámu bys měla dorazit už dneska." řekla jsem jednoduše.
"A zpátky doma vyrazíme kdy?" já to snad nevydžím. Musí být tak otravná?
"Až se ti tu věc podaří zničit." super, teď to vypadá, že se urazila! S trochou štěstí na mě už nebude mluvit.
"NEŘÍKEJ JÍ VĚC!" zaprskala. Nemohla jsem si pomoct, musela jsem se usmát, když se mi ji povedlo takhle naštvat. Kromě toho, že byla neskutečně otravná a ukecaná, byla taky roztomilá. Vypadala jako naštvané kotě. Sice soptí, ale je úplně neškodná.
"Já taky nemyslím toho draka, ale ten klíč, co hlídá. Klíč je věc, ne?" ztuhla, zastavila se a podívala se na mě poraženým pohledem. Zase jsem nad ní vyhrála. Byla jednoduchým soupeřem, byla jednoduchým terčem pro kohokoliv, kdo by se na ni snad jen podíval. Byla to malá, bezbraná holka. Nic víc. Zatím.
Potom se podívala do země a rozešla se.
"Ale abychom zničily ten klíč, musíme zabít sani." tohle mě donutilo s ní srovnat krok a položit jí ruku na rameno.
"Ne my. Ty, Mandy. Ty vlastníš ten meč, ne?" podívala se na pochvu meče, zavěšenou na svém pásku. Trčela z ní zdobená rukojeť, už jenom z ní šlo poznat, že tohle není jenom nějáký meč. Že tohle je něco, co zvládne rozbít i ten magií nejpropletenější předmět. Že tohle zvládne zničit cokoliv. Mandy se podívala na mě. Zachytila jsem její pohled plný strachu, nejistoty. Ale ona věděla, že tohle je to, k čemu byla narozena. Že to bylo to, co musela udělat. Její poslání.
"Jenom ty. Byla jsi to ty, kdo objevila ty dveře, ne? Byla jsi to ty, co zjistila, že je nelze zničit. Když nemůžeš zničit to, co je za zavřenými dveřmi, můžeš zničit klíč. Musíš zničit klíč. Dveře nikdo nesmí nikdy otevřít, že? Musíš se o to postarat. Musíš se hrozbě postavit dřív, než to udělá kdokoliv jiný. Všichni v tebe věří, Mandy..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama